• O Nas

O firmie

CarsVip Krzysztof Szubert

Zajmujemy się sprzedażą luksusowych samochodów z USA. Wszystkie oferowane przez nas samochody posiadają homologację UE oraz objęte są gwarancją. Dziś należymy do grona liderów w tym segmencie rynku i zostaliśmy obdarzeni zaufaniem wielu klientów. A to dla nas najlepsza rekomendacja! Zapraszamy do współpracy. Czas ruszać w dobrą drogę!

Firma CARSVIP jest firmą, która profesjonalnie zajmuje się importem i sprzedażą pojazdów nowych i zabytkowych, sprowadzanych z Ameryki Płn i Płd. Zawsze cechuje nas indywidualne podejście do klienta, doradzamy w doborze pojazdów, ich doposażenia oraz w sposobie płatności za pojazd. Wszystkie nasze nowe pojazdy posiadają świadectwo homologacji Unii Europejskiej. Bez ryzyka możesz poruszać się naszymi pojazdami po terytorium całej Europy. Pojazdy Firmy Carsvip objęte są programem gwarancyjnym oraz programem ochrony serwisowej realizowanej w autoryzowanych sieciach dealerów na terytorium RP. Cechuje nas uczciwość poparta wyśmienitą znajomością przepisów prawa, zarówno RP jak i UE - zawsze masz pewność, że pojazdy firmy CARSVIP są bez wad prawnych.

Używamy legalnych sposobów wprowadzania i rejestrowania pojazdów na terytorium RP.

Nie wmawiamy klientom, że można wykorzystać luki w prawie i pozornie zaoszczędzić, a uzyskane w ten sposób zyski wykorzystać do własnych celów. Pojazdy typu pickup, np.: Dodge Ram 1500, Ford F 150, Toyota Tundra, Toyota Tacoma w wersji Crew Cab nagminnie są sprzedawane bez wymaganego podatku akcyzowego /podatek akcyzowy to kwota w wysokości 18,6% naliczana od wartości celnej pojazdów, a nadany na granicy Unii Europejskiej kod celny tych pojazdów to 8703- samochód osobowy, taki sam kod celny występuje na terytorium RP i wymagana jest zapłata podatku akcyzowego/. Klasyfikacja ta wynika z przepisów UE dotyczących pojazdów typu pickup / samochód osobowy to taki, w którym długość przestrzeni załadunkowej, mierzonej wzdłuż podłogi jest mniejsza niż 50% rozstawu osi pojazdu, tzw wheelbase/.W przypadku braku takiej opłaty /zaświadczenia o zapłacie podatku akcyzowego/ - konieczność takiej opłaty może spaść na kupującego. Dodatkowo kupujący poniesie opłaty z tytułu niedopłaty podatku VAT. Aby pozornie zalegalizować brak konieczności opłaty akcyzowej, pojazdy te są rejestrowane za granicą jako ciężarowe /LKW/ i nie są zgłaszane w izbie celnej na terytorium RP. Nabywca płaci nieznacznie mniej za pojazd, a może być obarczony karą za brak podatku akcyzowego, będzie musiał uiścić ten podatek wraz z należnymi odsetkami /naliczanymi od ceny widniejącej na fakturze zakupu na terytorium Polski/. Sprzedający zawsze się obroni, mówiąc, że przekazywał informacje o sposobie uniknięcia opłat celno-skarbowych nabywcy.

Zawsze sprawdź - dlaczego pojazd nowy jest rejestrowany przez firmę sprzedającą go w Polsce. Jaki to ma cel. Sprawdź czy pojazd posiada homologację, sprawdź, jaki kod celny został nadany przez celników na granicy Unii Europejskiej /dokument SAD, Atlas/.

Przed zakupem – Sprawdź akcyzę!!!. Domagaj się wpisu na fakturze, że akcyzę uiszcza sprzedający /poprzedni właściciel/ pojazd na terytorium RP, bądź pojazd nie podlega opłacie podatku akcyzowego.

W razie wątpliwości zadzwoń, a sprawdzimy czy akcyza została uiszczona, bądź czy jest wymagana dla danego typu pojazdu.

Możesz samemu sprawdzić czy podatek akcyzowy został uiszczony – wejdź na stronę służby celnej: https://www.e-clo.pl/ZEFIR/ezefir/app/CheckCar - wpisz nr VIN i sprawdź. Unikaj zakupu pojazdu zarejestrowanego na terytorium innego kraju – nie masz prawa użytkować pojazdu będącego zarejestrowanym poza granicami RP na inną osobę. Sprzedający unika opłat podatku VAT na terytorium innego kraju oraz podatku akcyzowego w Polsce /19%, 22%, 18,6%, 3,1%/ zysk powyżej 50%/- narażając kupującego na poważne kłopoty. Unikaj pojazdów, które były przerejestrowywane z pojazdów specjalnych / brak opłaty podatku akcyzowego/. Jeżeli już chcesz zaoszczędzić, domagaj się homologacji fabrycznej / tłumaczenia/ określającej, że pojazd był pojazdem specjalnym oraz dokumentów, potwierdzenie dokonanych przeróbek i przeglądu technicznego, dopuszczającego ten pojazd do ruchu po przeróbkach. W razie pytań zadzwoń, napisz – a postaramy się pomóc.

Zapraszamy do naszego Salonu Dodge & RAM:

Długołęka, ul.Wrocławska 33D Mirków


CARSVIP - CECHUJĄ NAS JASNE PROCEDURY – UCZCIWOŚĆ - CZYTELNE UMOWY – DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO KLIENTA