6 NAJLEPSZYCH FILMÓW Z DODGE W ROLI GŁÓWNEJ.

Dodge, legendarna amerykańska marka samochodowa, twórca tak nieprzeciętnych modeli jak Challenger, Charger czy Viper. Nic dziwnego, że samochody te zostały ważnymi elementami wielu amerykańskich produkcji filmowych. Potrafisz wymienić kilka z nich? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy, naszym zdaniem, sześć filmów, z których trzeba kojarzyć Dodge.

1. Seria Szybcy i Wściekli – DODGE CHARGER R/T z 1970 roku

Główny samochód niezniszczalnego Dominic’a Toretto. Jeździ on Dodge Charger R/T, rocznik 1970 z GIGANTYCZNYM silnikiem, który w znacznym stopniu wystaje ponad maskę. Wybudowany przez Dominica wraz z ojcem, po jego śmierci boi się on nim jeździć. Według twórców filmu ma 900 koni mechanicznych i jest rekordzistą wyścigów na 1/4 mili z czasem poniżej 9 sekund. Po spektakularnym wypadku w części drugiej, powraca on w piątej żeby zostać z widzami aż do teraz.

Więcej o pierwszym filmie z serii

2. Diukowie Hazzardu – DODGE CHARGER z 1969 roku

Prawdopodobnie najbardziej znany samochód Hollywood. General Lee Charger, bo o nim mowa, po raz pierwszy pojawił się w 1979 roku w serialu o tym samym tytule. Jaskrawo pomarańczowy, z numerem 01 na boku, flagą konfederacji na dachu i charakterystycznym klaksonem jest symbolem amerykańskich produkcji filmowych.

Więcej o serialu

3. Znikający punkt – DODGE CHALLENGER  z 1970 roku

Klasyk kina, w którym główną rolę odgrywa pościg policyjny. Kowalski, były kierowca rajdowy musi dostarczyć Dodge Challengera rocznik 1970 z Kolorado do Kalifornii. Jedynym haczykiem jest czas, ma na to tylko 15 godzin.

Więcej o filmie

4. Speed: Niebezpieczna prędkość – DODGE RAM z 1981 roku

Nie jest to może najszybszy samochód, jednak daje radę uratować ludzi z autobusu, pod którym podłożono bombę. Jako, że wybuchnie ona jeżeli autobus zwolni poniżej 50 mil/h (80km/h) główną akcją filmu jest pościg Dodge RAM za pędzącym busem pełnym przerażonych ludzi.

Więcej o filmie

5. The Blues Brothers – DODGE MONACO z 1974 roku

Nieprodukowany już model Dodge. Kupiony przez Elwooda po wymienieniu poprzedniego auta na mikrofon. Nazywany przez głównych bohaterów Bluesmobilem, jest byłym policyjnym radiowozem, w dość kiepskim stanie.

Więcej o filmie

6. The Gumball Rally (Tajny wyścig) – DODGE POLARA z 1971 roku

Znudzeni biznesmeni, szybkie auta i wyścig z wschodniego na zachodnie wybrzeże USA. Jedyną zasada – brak zasad. Jednym z uczestników jest podrobiony radiowóz, Dodge Polara. Od nazwy filmu wziął się bardzo popularny w ostatnich latach amerykański Gumball Rally, oraz Gumball 3000.

Więcej o filmie

Jak widać na powyższych przykładach marka Dodge wniosła wiele do amerykańskiej popkultury. W internecie aż roi się od samochodów wykonanych na wzór tych, z powyższych filmów. Bo kto nie chciałby mieć auta, które kojarzy z pościgów w swoim ulubionym filmie?