Salon Carsvip

UL. WROCŁAWSKA 33D, 55-095 DŁUGOŁĘKA

PON. - PT. 9:00 - 17:00 SOBOTA 10:00 - 16:00

 

Dodge, legendarna amerykańska marka samochodowa, twórca tak nieprzeciętnych modeli jak Challenger, Charger czy Viper. Nic dziwnego, że samochody te zostały ważnymi elementami wielu amerykańskich produkcji filmowych. Potrafisz wymienić kilka z nich? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy, naszym zdaniem, sześć filmów, z których trzeba kojarzyć Dodge.

1. Seria Szybcy i Wściekli – DODGE CHARGER R/T z 1970 roku

Główny samochód niezniszczalnego Dominic’a Toretto. Jeździ on Dodge Charger R/T, rocznik 1970 z GIGANTYCZNYM silnikiem, który w znacznym stopniu wystaje ponad maskę. Wybudowany przez Dominica wraz z ojcem, po jego śmierci boi się on nim jeździć. Według twórców filmu ma 900 koni mechanicznych i jest rekordzistą wyścigów na 1/4 mili z czasem poniżej 9 sekund. Po spektakularnym wypadku w części drugiej, powraca on w piątej żeby zostać z widzami aż do teraz.

Więcej o pierwszym filmie z serii

2. Diukowie Hazzardu – DODGE CHARGER z 1969 roku

Prawdopodobnie najbardziej znany samochód Hollywood. General Lee Charger, bo o nim mowa, po raz pierwszy pojawił się w 1979 roku w serialu o tym samym tytule. Jaskrawo pomarańczowy, z numerem 01 na boku, flagą konfederacji na dachu i charakterystycznym klaksonem jest symbolem amerykańskich produkcji filmowych.

Więcej o serialu

3. Znikający punkt – DODGE CHALLENGER  z 1970 roku

Klasyk kina, w którym główną rolę odgrywa pościg policyjny. Kowalski, były kierowca rajdowy musi dostarczyć Dodge Challengera rocznik 1970 z Kolorado do Kalifornii. Jedynym haczykiem jest czas, ma na to tylko 15 godzin.

Więcej o filmie

4. Speed: Niebezpieczna prędkość – DODGE RAM z 1981 roku

Nie jest to może najszybszy samochód, jednak daje radę uratować ludzi z autobusu, pod którym podłożono bombę. Jako, że wybuchnie ona jeżeli autobus zwolni poniżej 50 mil/h (80km/h) główną akcją filmu jest pościg Dodge RAM za pędzącym busem pełnym przerażonych ludzi.

Więcej o filmie

5. The Blues Brothers – DODGE MONACO z 1974 roku

Nieprodukowany już model Dodge. Kupiony przez Elwooda po wymienieniu poprzedniego auta na mikrofon. Nazywany przez głównych bohaterów Bluesmobilem, jest byłym policyjnym radiowozem, w dość kiepskim stanie.

Więcej o filmie

6. The Gumball Rally (Tajny wyścig) – DODGE POLARA z 1971 roku

Znudzeni biznesmeni, szybkie auta i wyścig z wschodniego na zachodnie wybrzeże USA. Jedyną zasada – brak zasad. Jednym z uczestników jest podrobiony radiowóz, Dodge Polara. Od nazwy filmu wziął się bardzo popularny w ostatnich latach amerykański Gumball Rally, oraz Gumball 3000.

Więcej o filmie

Jak widać na powyższych przykładach marka Dodge wniosła wiele do amerykańskiej popkultury. W internecie aż roi się od samochodów wykonanych na wzór tych, z powyższych filmów. Bo kto nie chciałby mieć auta, które kojarzy z pościgów w swoim ulubionym filmie? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *