Salon Carsvip

UL. WROCŁAWSKA 33D, 55-095 DŁUGOŁĘKA

PON. - PT. 9:00 - 17:00 SOBOTA 10:00 - 16:00

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Amerykańskie marki samochodowe przez ostatnie lata przeszły dużą metamorfozę. Globalizacja i rozszerzający się monopol na rynku motoryzacyjnym co jakiś czas niesie za sobą doniesienia o kolejnych fuzjach i przejęciach mniejszych koncernów przez gigantów świata motoryzacyjnego.” font_container=”tag:h3|text_align:justify” use_theme_fonts=”yes”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]

To co kiedyś wydawało nam się autentyczną amerykańską marką z tradycjami, dziś zostaje przejęte przez wielkie koncerny motoryzacyjne, które na potrzeby podatkowe czy lokalizacyjne tworzą nowe spółki relokując kapitał.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_custom_heading text=”AMERYKAŃSKIE czy EUROPEJSKIE?” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1569833733701{background-color: #dd1f1f !important;}”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Na przykładzie Dodge’a można zaobserwować jak cały rynek motoryzacyjny zmienia się tworząc coraz większe podmioty i gigantyczne koncerny motoryzacyjne. 

Marka po wielu przejęciach i fuzjach jest obecnie w posiadaniu FCA – włosko-amerykańskiego giganta motoryzacyjnego, będącego 8 co do wielkości producentem samochodów na świecie.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_single_image image=”10042″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Jak wszystko na świecie ma to dobre i złe strony. Może i marki przechodzą w posiadanie “obcego” kapitału, ale na szczęście, w przeważającej większości zachowują swoją pierwotną przynależność kultywując tradycje rynku rodzimego i prezentując je w wytwarzanych przez siebie modelach samochodów.

Ponadto są wciąż rozwijane zarówno pod względem technologii ułatwiających prowadzenie, zwiększających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także zyskują na stylistyce wizualnej.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”DODGE – MARKA KULTYWUJĄCA AMERYKAŃSKI SEN” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1569834776779{background-color: #dd1f1f !important;}”][vc_empty_space height=”26px”][vc_single_image image=”10067″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Dodge pozostał wierny tradycjom i potrzebom rynku rodzimego. Wszystkie modele Dodge’a cechują się bardzo mocnymi silnikami i przestronnymi wnętrzami. 

MOC

KOMFORT

WYGODA

DUŻA PRZESTRZEŃ PASAŻERSKA 

DUŻA PRZESTRZEŃ BAGAŻOWA 

To podstawowe funkcje, które samochód Dodge’a ma spełniać. Dodając do tego luksusowe wykończenie, dbałość o detale i nowoczesną technologię, samochody samym sobą prezentują wielkość, którą Amerykanie się szczycą i którą cenią. [/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_custom_heading text=”AMERYKAŃSKIE SAMOCHODY A POLSKI RYNEK” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1569838384372{background-color: #dd1f1f !important;}”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]W raporcie PZPM (Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego) z roku 2018 można znaleźć zestawienie ilościowe zarejestrowanych w 2017 r. nowych samochodów osobowych z podziałem na marki.

Wynika z niego, że amerykańskie marki dobrze plasują się na polskim rynku, co świadczy o dobrym odbiorze amerykańskich wartości motoryzacyjnych w naszym kraju.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_single_image image=”10146″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Dodge na Polski rynek powrócił stosunkowo niedawno. Kultowe amerykańskie “muscle car” i potężne pick-up teraz już dostępne u nas zaczynają podbijać serca Polaków. To dobra wiadomość dla tych, którzy cenią sobie nietuzinkowość i których cieszy posiadanie samochodu, który będzie wzbudzał zainteresowanie. [/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_custom_heading text=”PRZYSZŁOŚĆ DODGE’A W POLSCE” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1569842935536{background-color: #dd1f1f !important;}”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Przyszłość tej marki w Polsce pisać będą przede wszystkim autoryzowane salony sprzedaży Dodge. Sam produkt – samochody Dodge to przemyślane, świetnie dopracowane pojazdy o wielkiej mocy. To od dealerów zależy czy polscy kierowcy dostrzegą i docenią ich walory.[/vc_column_text][vc_column_text]Wrocławski salon sprzedaży Dodge prowadzony jest przez prawdziwych pasjonatów amerykańskiej motoryzacji. O sprzedawanych przez siebie samochodach wiedzą absolutnie wszystko. Z oddaniem, wytrwałością i pełnym profesjonalizmem pomogą dobrać najlepsze pakiety wyposażenia i opowiedzą o mocnych i słabych punktach każdego modelu.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_custom_heading text=”DODGE PREMIUM CARS” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1569843020580{background-color: #dd1f1f !important;}”][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Dodge zdecydowanie plasuje się w segmencie samochodów premium. W ofercie dealera Dodge nie znajdziemy małych miejskich autek, bowiem nie takie są pierwotne założenia brandu.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_single_image image=”5451″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Dodge to mocarne silniki, luksusowe wnętrza i duże przestrzenie zarówno dla pasażerów jak i przestrzeń bagażowa.
Modele Dodge są numerem jeden pod względem:

  • największej mocy silnika w swojej klasie
  • największej przestrzeni pasażerskiej w swojej klasie
  • największej przestrzeni bagażowej w swojej klasie
  • największej dopuszczalnej masie holowania

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][vc_column_text]Podsumowując, polski rynek samochodów amerykańskich jest i radzi sobie całkiem nieźle. Ile Ameryki w danej amerykańskiej marce to już całkowicie inna kwestia. Dodge od początku był amerykański, kultywuje amerykańskie wartości i tradycje i nawet po tylu fuzjach i przejęciach został w częściowo amerykańskiej strukturze. Przyglądajmy się zatem wspólnie temu jak poradzi sobie na polskich ziemiach.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”26px”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *